Blog

arrow_back return to the list of entries

Ubezpieczenie mieszkania, – na co zwrócić uwagę?

access_time 6 Sierpnia 2018 15:14

Mieszkanie to miejsce, którym masz czuć się spokojnie. To ma być Twój azyl. Aby jednak zadbać o spokój i bezpieczeństwo, konieczne jest odpowiednie ubezpieczenie Twojego majątku. Tak – mieszkanie to Twój majątek. Powinieneś, więc zapoznać się z różnymi opcjami ubezpieczeń, które nie obciążając znacznie Twoich domowych finansów pozwolą Ci czuć się bezpiecznie na wypadek niespodziewanych wydatków, spowodowanych zdarzeniami losowymi.


Przed czym chcesz się ubezpieczyć?


Wybór ubezpieczenia to trudna decyzja. Przed przystąpieniem do wyszukiwania odpowiednich oferta warto zastanowić się, przed czym tak naprawdę chcemy ubezpieczyć mieszkanie. Oczywiście minimalny zakres ubezpieczenia może okazać się niewystarczający, jednak nie ma też, co podpadać w przesadę i wykupywać polisy, która będzie chronić przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami, na które nie jesteście nawet narażeni. Musisz, więc realnie ocenić, na jakie ryzyko jesteś narażony – kradzież, pożar, zalanie mieszkania, huragan. Ryzyk może być wiele – koniecznie musisz ten temat przemyśleć spokojnie, tak by korzystając z porównywarki ubezpieczeń mieszkania bądź podczas odwiedzenia naszej placówki w Bydgoszczy, w C.H. Rondo, przy ul. Kruszwickiej, bez problemu mógł wskazać zakres ubezpieczenia jakim jesteś zainteresowany.


Na jaką kwotę chcesz się ubezpieczyć?


Kalkulator ubezpieczenia mieszkania wymaga wypełnienia odpowiedniego formularza. Jednym z pytań pojawiających się jest suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, na jaką zostanie ubezpieczone mieszkania. Oczywiście im wyższa tym lepiej, gdyż w przypadku wystąpienia szkody mogą Państwo liczyć na wyższe odszkodowanie. Pamiętajmy jednak, iż  musi ona być realna i nie może przekraczać rzeczywistej wartości mieszkania. Dodatkowo, od kwoty ubezpieczenia zależy też wysokość składki, która w przypadku dużych sum ubezpieczeniowych może być naprawdę wysoka.

 
Zadbaj o dom


Wykupienie ubezpieczenia to nie jedyny sposób by zadbać o własny dom. Oczywiście porównanie ubezpieczeń mieszkania pozwoli Ci znaleźć idealną ofertę, jednak dodatkowo możesz wpłynąć na jej polepszenie, za pomocą wyposażenia domu w dodatkowe zabezpieczenia. Wielu ubezpieczycieli, właścicielom odpowiednio zabezpieczonych mieszkań oferuje atrakcyjne zniżki. Drzwi antywłamaniowe z certyfikatem, rolety antywłamaniowe, system przeciwpożarowy, ochrona obiektu sprawiają, iż mieszkanie jest dobrze zabezpieczone, a więc ewentualne ryzyko wystąpienia szkody jest mniejsze. Dodatkowym sposobem na zakup tańszej polisy jest jej zakup w pakiecie np. z polisą OC czy też ubezpieczeniem na życie.

arrow_drop_up