Blog

arrow_back return to the list of entries

Gdzie ubezpieczyć się na życie?

access_time 3 Sierpnia 2018 15:11

Podjęcie decyzji o zakupie ubezpieczenia na życie powinno wiązać się z dogłębnym przemyśleniem tematu. Nie chodzi o to, by wyszukiwać niespotykane okazje, ale pod wpływem przemyśleń wybrać możliwie najlepszą. Ubezpieczenie, to element, który będzie nam towarzyszył przez wiele lat – warto wobec tego  wybrać go starannie. Pamiętajmy również o tym, że odpowiednia ochrona to najlepsze bezpieczeństwo a więc spokój i radość przez lata.


Któremu ubezpieczycielowi zaufać?


Podczas wyboru ubezpieczenia na życie jednym z ważniejszych czynników jest towarzystwo ubezpieczeniowe. To oni ponoszą odpowiedzialność za ubezpieczoną osobę, podejmują decyzję o należności, bądź nie świadczenia i zajmują się jego wypłatą. Ważne, więc by postawić na wiarygodne towarzystwo, które potwierdzi jedynie, że polisa również jest wiarygodna. Mało znane, niewiarygodne firmy nie są chętnie wybierane – nawet najciekawsze reklamy ubezpieczeń na życie nie zachęcają Klientów, gdyż boją się oni ryzyka. Jak więc wybrać odpowiedniego ubezpieczyciela? O jego wiarygodności zdecydowanie świadczy staż na rynku. Im dłużej firma istnieje tym bardziej można jej zaufać – w końcu przez wiele lat swojej działalności świetnie radziła sobie z Klientami. Warto również wziąć pod uwagę opinię Klientów. W przypadku problemów z uzyskaniem świadczenia z pewnością mieliby Państwo okazję zapoznać się z wieloma nieprzychylnymi komentarzami. Pamiętajmy również, że negatywny komentarz nie zawsze musi oznaczać, że nie warto rozpoczynać współpracy z firmą – zdarzają się pojedyncze osoby, które po prostu są niezadowolone. Każdy z nas ma inne oczekiwania, a więc każdy będzie miał inną opinię.

Gdzie szukać ubezpieczenia? U agenta czy przez Internet?'


Szczególnie istotną kwestią jest miejsce poszukiwania ubezpieczenia. Najpopularniejsze jest ubezpieczenie się u agenta. Odwiedzając naszą placówkę we Wrocławiu, w Futura Park przy ul. Granicznej, mogą Państwo dodatkowo zyskać odpowiedź na wszelkie pytania i wyjaśnić wątpliwości. Nie zapominajmy jednak, że wymaga to czasu – trzeba zaplanować spotkanie, udać się na nie, najczęściej w godzinach własnej pracy. Można oczywiście wszystko załatwić przez Internet – dostępne kalkulatory składki ubezpieczenia na życie pozwalają na znalezienie ciekawej oferty oraz ich właściwe porównanie. Konieczne jest jednak prawidłowe odpowiedzenie na standardowe pytania zawarte w formularzu. Jest to rozwiązanie, które zapewnia samodzielne, niezmanipulowane wybranie oferty. Dodatkowo, masz czas na podjęcie decyzji, możesz spokojnie rozważyć oferty i nie musisz liczyć się z czyimś punktem widzenia. Jeśli zatem nie potrzebujesz kontaktu z agentem, nie szukasz odpowiedzi na pytania – ubezpieczenie przez Internet będzie świetnym rozwiązaniem.

arrow_drop_up