Blog

arrow_back return to the list of entries

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

access_time 30 Czerca 2018 14:43

Zastanawiasz się, od czego zależna jest wysokość składki za ubezpieczenie mieszkania? Korzystając z pomocy kalkulatora ubezpieczenia mieszkania uzyskujesz ostateczną wartość składki, lecz nie zawsze musisz dokładnie wiedzieć, co, z czego wynika. Dzisiaj wskażemy, jakie czynniki wpływają na wysokość składki, co zdecydowanie ułatwi Państwu podjęcie ostatecznej decyzji.


Cena ubezpieczenia, – od czego zależy?


Najważniejszym czynnikiem ceny ubezpieczenia jest zakres polisy oraz wysokość sumy ubezpieczenia. Korzystając z kalkulatora ubezpieczenia mieszkania zapewne zauważysz, iż w pierwszym kroku będziesz musiał uzupełnić formularz o wspomniane danie. Możesz zdecydować się na wersję podstawową, która będzie tańsza aczkolwiek będzie obejmować np. jedynie ochronę murów od ognia i innych zdarzeń losowych. Wersja rozszerzona ubezpieczenia najczęściej obejmuje również elementy stałe i ruchome, ale też może obejmować ubezpieczenie na wypadek włamania czy dewastacji. Musisz jednak pamiętać o tym, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym większa cena polisy. Porównanie ubezpieczeń mieszkania pozwoli Ci wybrać właściwe, możliwie najtańsze przy jednocześnie jak najszerszym zakresie ubezpieczenia.


Zakres polisy to nie wszystko


Cena polisy ubezpieczeniowej mieszkania jest również zależna od wartości nieruchomości. Porównywarka ubezpieczeń mieszkania pozwoli Państwu na zauważenie tych różnic, zwłaszcza przez osoby posiadające mieszkania w różnych miejscach. W dużych miastach, gdzie wartość mieszkania jest większa, większa jest również składka niż w przypadku mieszkań w małych miejscowościach. Dodatkowo, lokalizacja mieszkania na terenie zalewowym może spowodować znaczne wzrośnięcie składki, z uwagi na wysokie ryzyko powodzi. Korzystając z pomocy kalkulatora ubezpieczenia mieszkania z pewnością będą musieli Państwo podać informację na temat kondygnacji mieszkania –mieszkania znajdujące się na parterze i na ostatnim piętrze są dużo droższe w ubezpieczeniu niż te na środkowych kondygnacjach. Można jednak wpłynąć na zmniejszenie składki ubezpieczenia np. poprzez posiadanie drzwi antywłamaniowych, systemu alarmowego i monitoringu. Co więcej, na zmniejszenie składki wpływa czas ubezpieczenia – wielu ubezpieczycieli w przypadku ubezpieczeń na okres powyżej roku oferuje zniżki. Odwiedzając naszą placówkę w Bydgoszczy w C.H. Auchan przy ul. Rejewskiego, z pewnością znajdziesz ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

arrow_drop_up