Blog

arrow_back return to the list of entries

Ubezpieczenie mieszkania – jak wybrać korzystne?

access_time 12 Czerca 2018 14:23

Ubezpieczenie mieszkania to ubezpieczenie dobrowolne, chyba, że chcą Państwo zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania to wówczas  ubezpieczenie staje się obowiązkowe. Pamiętajmy jednak o tym, że każda nieruchomość to istotny  majątek – warto o niego zadbać z własnej woli. Dobre ubezpieczenie mieszkania to nie tylko sposób na podniesienie komfortu życia, lecz przede wszystkim pewna pomoc w przypadku wystąpienia niekorzystnych zdarzeń losowych.


Jaki zakres ochrony powinno zawierać ubezpieczenie?


Wybór odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania to trudna decyzja. Chcąc jednak podjąć właściwą należy zastanowić się, czego jako Klient oczekują Państwo od ubezpieczenia. Jaki zakres ochrony będzie spełniał Wasze oczekiwania? Możesz ubezpieczyć same mury, mienie stałe bądź mienie ruchome. Pamiętaj jednak, że każdy ubezpieczyciel oferuje inny zakres ubezpieczenia – Proama ubezpieczenie mieszkania może być całkiem inna niż oferta ubezpieczenia mieszkania Link4. Musisz, więc dokładnie zapoznać się z ofertą ubezpieczenia – czy oferta obejmuje tylko ochronę podstawową tj. chroni przed skutkami pożaru, zalania czy kradzieży bądź też rozszerzoną np. przed upadkiem drzewa czy też huraganem. Oczywiście im szerszy zakres ubezpieczenia tym wyższa wysokość składki. Zastanawiasz się gdzie ubezpieczyć mieszkanie w Opolu? Odwiedzając naszą placówkę w Centrum Handlowym Karolinka przy ul. Wrocławskiej w Opolu, będą Państwo mogli zapoznać się z pełną ofertą ubezpieczeń mieszkania.


Ustal wysokość składki w oparciu o wartość mieszkania


Wysokość składki za ubezpieczenie mieszkania wynika nie tylko z zakresu ubezpieczenia, ale też od wartości nieruchomości. Korzystając z kalkulatora ubezpieczenia mieszkania z pewnością zauważysz różnicę po wprowadzeniu różnych danych. Pamiętaj jednak, że wycena mieszkania musi być zgodna z ceną rynkową – nie powinna być ani zaniżona ani zawyżona. Jeśli wartość Twojej nieruchomości zostanie zaniżona to musisz liczyć się z tym, że ubezpieczyciel wypłaci Ci ubezpieczenie niższe niż będą faktyczne koszty naprawienia szkody. Analogicznie, w sytuacji zawyżenia wartości nieruchomości otrzymasz wyższą kwotę świadczenia aczkolwiek należy liczyć się z faktem, że będziesz uiszczać wyższą składkę. Wybierając ubezpieczenie powinieneś zwrócić uwagę również na sposób obliczania odszkodowania. Czy będzie to wartość odtworzeniowa, która pozwoli Ci odkupić wszystkie rzeczy czy też wartość rzeczywista, która uwzględni zużycie przedmiotów.
Podsumowując – przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania powinieneś zwrócić uwagę na oferowany zakres ochrony oraz  zasady wypłaty odszkodowania – najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń mieszkania.

arrow_drop_up