Blog

arrow_back return to the list of entries

Rodzaje ubezpieczeń

access_time 4 Kwietnia 2018 21:43

Skąd bierze się tak duże zainteresowanie tematem ubezpieczeń? Wynika ono z faktu, że każdy chce uniknąć w życiu nieprzyjemnych zdarzeń, albo chociaż zminimalizować ich skutki występowania.

Każdy, czuje się bezpieczniej, mogąc zabezpieczyć się przed nimi, przynajmniej w najmniejszym stopniu. Ubezpieczenie zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa. Na rynku jest wiele rodzajów ubezpieczeń. Każde z nich ma za zadanie ochronę innego dobra.

Ubezpieczenia na życie

Do grupy ubezpieczeń na życie można zaliczyć: oszczędnościowe, ochronne oraz ochronno-oszczędnościowe. W zależności od rodzaju ubezpieczenia wysokość składki może się różnić. Im większe ryzyko utraty zdrowia lub życia, tym składka będzie wyższa. Natomiast do polis ochronnych można zaliczyć ubezpieczenie na całe życie lub na okres terminowy.

Wypłata kwoty z ubezpieczenia, następuje głównie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa tego rodzaju może być traktowana jako zabezpieczenie różnych zobowiązań, np. kredytu hipotecznego.

Chronimy tym samym swoją rodzinę, nie pozostawiając jej bez żadnej pomocy. Ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe, pozwala zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie zapewniając ochronę osobie ubezpieczonej.

Ubezpieczenia majątkowe i osobowe

W ich skład wchodzą ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (ochrona osoby, która wyrządziła komuś krzywdę i jej zobowiązana do jej naprawy, w niektórych zawodach jest ono obowiązkowe, np. adwokaci). Można też wyróżnić ubezpieczenia mienia, czyli domów oraz ich wyposażenia, np. w wyniku pożaru lub zalania.

 

Obecnie zakresy ubezpieczeń, obejmują wiele aspektów naszego życia. Bez żadnego problemu, możemy zapewnić sobie i swojej rodzinie spokój i pomoc w przypadku nagłej sytuacji. Ubezpieczyciele coraz częściej dopasowują się do indywidualnych potrzeb swoich klientów.

Dzięki czemu jest możliwość wybrania ubezpieczenia, szytego na miarę naszych oczekiwań. Warto jest też skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, która za nas przeanalizuje wiele ofert, znajdując dla nas najlepszą opcję.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń w wybranych miastach:

arrow_drop_up