Blog

arrow_back return to the list of entries

Ubezpieczenie samochodów porównywarka – dlaczego warto?

access_time 30 Października 2018 15:39

Osoby będące w obowiązku dokonania zakupu polisy OC mają niestety trudny wybór. Dodatkowo, podjęcia odpowiedniej decyzji nie ułatwia szeroki wybór wśród ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Myślisz, że musisz odwiedzać stronę każdego ubezpieczyciela by zapoznać się z ich ofertą? Nic bardziej mylnego. Możesz skorzystać z porównania ofert ubezpieczenia samochodu.


Cena oferty dopasowana jest do sytuacji kierowcy


Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają różne ceny ubezpieczenia samochodu dla różnych kierowców. Wycena wartości ubezpieczenia odbywa się poprzez wzięcie pod uwagę różnych zmiennych informacji, jak stan cywilny właściciela samochodu, roczny przebieg czy fakt przewożenia dzieci. Są również ubezpieczyciele, którzy biorą pod uwagę jedynie podstawowe informacje jak pojemność silnika i posiadane zniżki. Każde towarzystwo zaproponuje więc inną cenę. Dzięki porównywarce ubezpieczeń mogą Państwo znaleźć towarzystwo, które zaoferuje Wam najlepszą polisę bez konieczności odwiedzania stron każdego z nich. Wystarczy raz uzupełnić formularz, by zyskać konkretne porównanie ubezpieczenia samochodów.


Ceny polis ulegają zmianie


Rynek ubezpieczeń jest bardzo dynamiczny – dziś oferta Warta ubezpieczenie samochodu czy Ergo Hestia ubezpieczenie samochodu może być niższa/wyższa niż jutro czy za tydzień. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, możesz sprawdzać oferowane ceny przez określony czas i śledzić ewentualne ich zmiany, co pozwala na znalezienie aktualnej ale równocześnie najlepszej oferty. Kupując ubezpieczenie „od ręki” możesz nieświadomie zapłacić sporo więcej za polisę. Oczywiście „okazja” może nigdy się nie zdarzyć, albo zdarzyć się może już po upływie terminu ważności Twojej polisy.


Kalkulator to wygoda


Doradcy spotykają się z opiniami, że w placówkach oferują dużo mniejszy zakres ofert niż np. w przypadku korzystania z kalkulatora ubezpieczenia samochodu PZU. Sprawdzając jednak ofertę w kalkulatorze ubezpieczenia samochodu PZU możesz zapoznać się z tą samą ofertą, jaką zaproponuje Ci nasz doradca w naszej placówce w Opolu w Centrum Handlowym Karolinka przy ul. Wrocławskiej. Może jedynie wystąpić różnica w cenie, gdyż wiele towarzystw oferuje rabaty z uwagi na załatwienie formalności online. Chcesz kupić ubezpieczenie samochodu na raty? Również możesz skorzystać z porównywarki.  Wystarczy odpowiednio wypełnić formularz poprzez wybranie właściwej formy płatności.

arrow_drop_up