Blog

arrow_back return to the list of entries

Ubezpieczenia samochodów porównywarka – najczęstsze mity

access_time 11 Października 2018 15:31

Coraz więcej osób decyduje się na dokonywanie wszelkich możliwych czynności online – od dokonywania zakupów, po płatności aż po nawet wykupywanie polis OC! Niestety, wśród społeczeństwa panuje wiele mitów związanych z korzystaniem z porównywarek ubezpieczeń samochodowych bądź kalkulatorów ubezpieczeń samochodowych. O czym mowa?


Kalkulator nie przedstawia prawidłowych stawek


Zarówno kalkulatory jak i porównywarki wykorzystują taryfikatory używane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Widzisz tanie ubezpieczenie samochodu i myślisz, że to niemożliwe? Jeśli dane, które przedstawiłeś w formularzu są prawidłowe to wyliczona wartość polisy z pewnością jest poprawna. Porównywarka cen ubezpieczenia samochodu zawiera tylko i wyłącznie oferty zgodne z informacjami podanymi przez Ciebie tzn. informacjami na temat Ciebie jako właściciela pojazdu oraz samego pojazdu.


Kalkulator nie uwzględnia zniżek


Korzystając z pomocy kalkulatora musisz podać wiele informacji niezbędnych do wyliczenia składki. Musisz wiedzieć, iż wszystkie podawane przez Ciebie informacje są zbieżne z informacjami o jakie poprosi Cię nasz agent w placówce przy ul. Granicznej we Wrocławiu, w C.H. Futura Park. Korzystając z kalkulatora, brana jest również pod uwagę Twoja historia ubezpieczenia. Dopiero na podstawie zebranych informacji kalkulator jest w stanie wycenić polisę. Oczywiście ubezpieczenie samochodu w Warta może okazać się droższe/tańsze niż Axa ubezpieczenie samochodu. Każdy ubezpieczyciel może po prostu naliczyć Ci inną wartość zniżek.


Kalkulator ubezpieczenia jest trudny w obsłudze


Towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc zapewnić swoim Klientom komfortowe ubezpieczenie samochodu dbają o to, by mogli to zrobić w szybki i prosty sposób. Dlatego, przygotowując formularz ułatwiający obliczenie ubezpieczenia samochodu stawiają na intuicyjność.  Kolejne kroki prowadzą i podpowiadają jakie dane należy wprowadzić, gdyż ubezpieczenie samochodów jest zależne od kilku czynników m.in. wartości samochodu do ubezpieczenia.
Nie musisz obawiać się symulatorów ubezpieczenia samochodu – one również pozwalają na zyskanie ważnych ubezpieczeń. Dla wielu stanowi to  sposób na znalezienie najtańszego ubezpieczenia samochodu bez wychodzenia z domu i tracenia cennego czasu!

arrow_drop_up