Blog

arrow_back return to the list of entries

W jaki sposób sprawdzić ubezpieczenie samochodu?

access_time 17 Września 2018 15:21

Obowiązkowe ubezpieczenie młodego kierowcy, a zatem  osoby nieposiadającej doświadczenia i wiedzy, może być kilka razy droższe niż ubezpieczenie dla doświadczonego kierowcy. Jakie trudności spotykają młodych kierowców i co mogą zrobić by zaoszczędzić na polisie?


Dlaczego ubezpieczenie samochodu dla młodszych kierowców jest droższe?


Podstawowym problemem jest fakt, że ubezpieczyciele nie ufają młodym kierowcom. Ich zdaniem ubezpieczenie samochodu jest niezwykle ryzykowne. Wszystko z tego powodu, że młodzi kierowcy mają ogromną pewność siebie, która nie zawsze idzie w parze z umiejętnościami. Dopiero po kilku trudniejszych sytuacjach na drodze zauważają, że do miana perfekcyjnego kierowcy sporo im jeszcze brakuje i pora zdjąć nogę z gazu. Czy zatem pierwsze ubezpieczenie samochodu może być jednocześnie najtańszym ubezpieczeniem samochodu?


Jaki jest koszt ubezpieczenia?


Zdecydowanie koszt ubezpieczenia samochodu młodego kierowcy nie jest najtańszy, aczkolwiek może być znacznie różny w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zastanawiasz się jak obliczyć ubezpieczenie samochodu? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości ubezpieczenia samochodu online poprzez skorzystanie z pomocy porównywarki ubezpieczenia online czy też kalkulatora ubezpieczeń samochodów. Wspomniane narzędzia przedstawią Państwu różne oferty, zgodnie z zasadami stosowanymi przez towarzystwo. Okazuje się, że niektóre towarzystwa zwyżki stosują dla kierowców do 24 roku życia inne z kolei do 26 roku życia. Wyższa wartość polisy wynika również z faktu, że krótki okres posiadania prawa jazdy sprawia, że nie posiadają Państwo zniżek. Korzystając z kalkulatora ubezpieczenia samochodu online mają Państwo szansę zyskać dodatkowy rabat, z uwagi na fakt zawarcia umowy przez Internet. To również dobry sposób na obniżenie kosztów. Jeśli jednak wolisz sprawdzić ubezpieczenie samochodu osobiście to zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki w Zabrzu w Centrum Handlowym M1 przy ul. Szkubacza. Wizyta w placówce jest  również sposobem na znalezienie ciekawej oferty ubezpieczenia – podpowiedź różnych rozwiązań przez profesjonalnego doradcy może okazać się niezastąpiona, zwłaszcza w przypadku kierowców, którzy po raz pierwszy decydują się na wykupienie polisy. Pamiętajmy jednak o tym, że ceny ubezpieczeń samochodów są różne, w każdym mieście mogą być inne. Im większe miasto tym również większe szanse na wystąpienie szkód a to dodatkowo wpływa na zwiększenie opłat. Gdyby jednak przyszło Państwu na myśl niewykupienie ubezpieczenia OC przypominamy, że brak polisy OC wiąże się z nałożeniem surowych kar finansowych. Polisa OC to również doskonałe zabezpieczenie sprawcy wypadku bądź kolizji od ponoszenia kosztów naprawy szkody, które mogą być niezwykle wysokie.

arrow_drop_up